Váli / Valerius

28. února 2014 v 23:09 | Rolnička |  Profily
Jméno na Zemi: Valerius
Příjmení: Wolf
Pravé jméno: Váli

Rozbalení: 19. 11. 2014
Společnost: SOOM
Model: Chrom
Typ (barva) resinu: normal
Face-up: autor neznámý
Blushing: ano
Oči: zelené/žluté
Vlasy: hnědé
Rasa: bůh - syn dvou severských bohů

Má rád: les, přírodu, klid, ticho, samotu, vyřezávání ze dřeva, budování lesních přístřešků, vytváření "z ničeho", broušení zbraní

Nemá rád: zbytečný randál, nátlak, rozkazování, křik, davy, velkou společnost

Záliby: Kreslení, čtení, šerm, puzzle (motivy přírody či divokých zvířat)

Zvláštní znamení: Vlčí tlapy a drápy, různorodé jizvy po celém těle, silný kuřák

Oblečení: Kůže, kožešiny, látky v přírodních barvách. Obvykle jednoduché a snadno vytvořitelné i v přírodě. Případně vikingský styl.

Osobnost: klidný, smutný, věčně trpící, depresivní, tichý, samotářský, kreativní, manualně zručný

Rodina: otec Loki, matka Sygin, bratr Nárvi

Přátelé: Emilly


Životopis:
Váliho otec Loki se v severské mythologii velmi rád míchal do věcí ostatních a obvykle svými počiny naštval nejednoho boha. Často se v legendách řešili jeho děti-příšery s obryní Angrbodou, ale málo se mluvívalo o Lokiho ženě Sygin se kterou měl dva normální syny - Váliho a Nárviho. Tato část Lokiho rodiny žila v ústraní a tak stejně jako bohové nevěděli moc o nich, tak ani oni nevěděli moc o ostatních bozích. Tato nevědomost platila i pro Lokiho syny. Bratři netušili, jakým podlým způsobem zapříčinil smrt Baldra a proto, když měl být Loki potrestán, se ho před ostatními bohy zastali.
Ódina a další, to velmi rozhněvalo a tak Váliho proměnili v zuřivého vlka. V onen moment měl mysl zatemněnou a proti vlastní vůli roztrhal svého bratra Nárviho. Jakmile se vzpamatoval, uviděl, co udělal a utekl z Asgárdu.
Mezitím, jak praví legendy, bohové připoutali Lokiho ke skále střevy roztrhaného syna. Na tvář mu kape jed z hada, kterého přinesla obryně Skadi a věrná Sygin vedle Lokiho sedí a zachytává jed do misky. Po čase však musí misku vylít. Když jed kape na Lokiho tvář, zmítá se v bolestech a způsobuje zemětřesení.

Backstory:
Po útěku z Asgárdu se dlouho toulal lesy, prošel mnoha zeměmi a během své poutě našel i způsob jak se z vlka proměnit, alespoň na částečného člověka, ale i zpátky.
Netoužil po společnosti a tak žil výhradně v lese, jako vlk samotář, se svou bolestí ze ztráty všeho, co měl rád. Nenáviděl se za to, co provedl bratrovi a týralo ho vědomí, že s tím již nemůže nic udělat.
Jednou však jeho běžný koloběh dní narušil pláč. Ve své vlčí podobě šel za tím zvukem a uviděl dívku, která pro zdější svět byla obrovská. Přišel blíž, ale když si ho všimla vyděsila se. Váli ji nechtěl polekat, tak se proměnil, aby s ní mohl mluvit a utišit. Nebylo by rozhodně moudré, aby přilákali nechtěnou pozornost, i přes to, že byli daleko od lidských sídel.
Dívka se uklidnila a představila jako Milly. I přes to, že s ní Váli nechtěl mít nic společného a raději by se odebral zpět do své samoty, nějak se jí povedlo ho přesvědčit, aby s ní zůstal. Moc s ní nemluvil, občas odpověděl, ale zdálo se, že jí uklidňuje jen to, že vedle sebe sedí a nic neříkají.
Společně cestovali, toulali se a vyájemně se od sebe učili. Váli obryni vysvětlil jak se proměnit do nějaké méně obří podoby a on si uvědmil, že všichni obři nejsou takoví jaké dosud znal. Jeho zaujatost postupem času opadla a Emilly se stala jeho dobrou přítelkyní… Nechce aby to zašlo někam dál z obavy, aby jí neublížil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama