Narella Anthea

4. února 2014 v 22:10 | Rolnička |  Profily
Jméno: Narella Anthea dcera Apollóna
Význam v řečtině: Narella - světlý, Anthea - květ
Přezdívky: Sherise (třešeň), Thea

Rozbalení: 19. 10. 2013
Vyrobení: 19. 9. 2012
Společnost: Angel of Dream
Model: Rao
Typ (barva) resinu: normal
Face-up: Elea
Blushing: Ne
Oči: modro-zlaté (Ersa Flora)
Vlasy: dlouhé, špinavá blond (Monique)
Věk: 16 už z dob antiky
Rasa: polobohyně
Povolání: Artemisina Lovkyně a kněžka


Má ráda: Les, přírodu, zvířata (hlavně srny a delfíny), květiny, lov, hudbu a tanec, třešně (kvůli tomu jí Tumnus říkal Sherise), modrou a zelenou barvu

Nemá ráda: Zabíjení pro zábavu, ničitele lesa, má strach z ohněOblečení: Klasické antické šaty + jednoduché lovecké, kůže, látky v hnědých a zelených barvách

Osobnost: Věrná, poslušná, citlivá, hudebně nadaná, milující, ochranářská, do jisté míry milá a přátelská ale umí být i silně nedůvěřivá (záleží na prvním dojmu, který u ní každý zanechá)

Rodina: otec - bůh Apollón, milenec a otec jejího dítěte - faun Tumnus, syn Ioláos

Backstory:
V 16ti letech se stala jednou z lovkyň bohyně Artemis a vysloužila si tím nesmrtelnost a věčné mládí, naopak se musela zaslíbit, že bude navždy panna. Dlouho svůj slib držela, ale když v lese potkala fauna Tumnuse začli se spolu scházet a zamilovali se. Jakmile došlo k porušení slibu, Artemis ji chtěla potrestat nejen vyřazením z Lovkyň, ale také smrtí.
Před tím jí uchránil Artemisin bratr Apollón, který své sestře přiznal, že Narelle Anthea je jeho dcera a přemluvil ji, aby nevykonala svůj rozsudek takto.
Dlouho bohyně rozmýšlela a nakonec život Anthey ušetřila, ovšem pod několika podmínkami. Dítě, které již tou dobou nosila pod srdcem, musela odložit a sama nesměla fauna už vícekrát vyhledat. Mezi Lovkyněmi už nesměla setrvávat a tak ji poslala do lesa, kde žily sladkovodní nymfy a mohla žít v jejich blízkosti.
Anthea udělala, jak bohyně žádala a po narození syna ho odnesla k Tumnusově doupěti. Pouze ho zanechala u vchodu a odešla k nymfám, v jejichž společnosti dál uctívala Artemis a přislíbila, že jednou najde vhodné místo a nechá tam své bohyni zbudovat chrám.
Apollón viděl, jak se jeho dcera uvnitř trápí ze svého odchodu od rodiny a tak se jí zjevil jako mladý srnec a přinesl jí věštbu, ve které stálo, že musí nalézt Artemisinu dceru, která žije ve svetě smrtelných mezi nesmrtelnými a díky ní se znovu shledá se svou rodinou.
Zprvu tomu nevěřila, protože Artemis byla proslavená věčným panenstvím a bezdětností, proto to nechápala, ale věštby obvykle nebývají pochopitelné ihned.
Krátce na to se přidala k synovi jedné z nymf a jeho mladé lásce a spolu s nimi opustila les a vydala se mezi smrtelníky, hledat svou tajnou sestřenici, o které věděli pouze bohové…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama